Πέμπτη 27 Απριλίου 2017

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 1-3 ΑΚΡΙΤΑΣ ΣΩΣΑΝΔΡΑΣ

Παραλίγο να κάνει την έκπληξη ο Μακεδονικός Έδεσσας και να αποσπάσει αποτέλεσμα από τον ισχυρό Ακρίτα Σωσάνδρας για την 23η αγωνιστική.

Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε ιδιαίτερο θέαμα με πολλά λάθη από τις δύο ομάδες και λιγοστές ευκαιρίες. Με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου οι βυσσινί ευτύχισαν να προηγηθούν με τον Μπογδάνη στο 49'. Στο 56' και το 62' χάθηκαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Τζηκόπουλο να μην μπορεί να νικήσει το δοκάρι και τον αντίπαλο
τερματοφύλακα με τον νόμο του ποδοσφαίρου να τιμωρεί τους γηπεδούχους αφού ισοφαρίστηκαν στο 70' με γκολ του Νάνου, από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ. Τελικά οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες δυνάμεις και γύρισαν εντελώς το ματς με δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο από τους Κοτζαμανώλη και Δούμο για το τελικό 1-3.
Μακεδονικός Έδεσσας (Πεχλιβάνης): Ροδίντσης, Κιουρτζίδης Ν., Πέτκος, Τζηκόπουλος, Μπογδάνης (78' Καράχατζης), Χαραλάμπους, Στανίσης, Μαδεντζόγλου, Λατίφι (50' Ρέτζιας), Κουκουλής, Σιδηρόπουλος.